تهران اندیشه فاز 4

دسته بندی ها

انواع کانکس

انواع کانکس

انواع کانکس

انواع کانکس تولیدی شرکت کانکس لند از لحاظ ساختار و کاربری موضوع این مطلب ما خواهد بود. کانکس ها از جمله سازه های پیش ساخته به حساب می آیند. که توانسته اند در دنیای کنونی امروزی، مزایای بسیار زیادی را برای انسان ها فراهم آورند. آشنایی با انواع این بناهای پیش ساخته نیز می تواند جذابیت های خاصی را با خود به همراه داشته باشد.

زیرا این سازه ها در حال حاضر در صنعت ساختمان توانسته اند جایگاه بسیار مهمی را به خود اختصاص دهند. این مسئله را نیز باید به خاطر داشته باشید که انواع مختلفی از این کانکس‌ ها طراحی و به بازار عرضه شده اند. که شرکت تولیدی کانکس لند در تلاش است تا آنها را در اختیار شما قرار دهد. و سازه ای متناسب با نیاز شما را برایتان فراهم آورد.

در واقع حضور چنین سازه هایی در دنیای پیشرفته کنونی و ظهور فناوری های نوین باعث شده تا رسیدن به خواسته ها و داشتن یک زندگی راحت تر به مراتب از آن چیزی که در ذهن داشتیم هم ساده تر شود. این سازه ها با قابلیت جابجایی بسیار به ساخت و نصب سریع کمک می‌ کند تا در کمترین زمان ممکن به آن چیزی که مد نظر داریم برسیم.

اما برای اینکه بدانید کدام یک از کانکس‌ های موجود در بازار، توانایی برطرف کردن نیاز شما را دارد، باید در ابتدا انواع آنها را بشناسید و البته نسبت به کاربردهای هر یک آشنایی کامل به دست آورید. پس توصیه می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

انواع کانکس ها و کاربردهای آن

در وهله اول باید بدانید انواع مختلفی از انواع کانکس ها وجود دارد. که این مسئله خود مخاطب را ایجاب می کند با امکانات، ویژگی ها و البته قیمت های متفاوتی از کانکس‌ روبرو شود. اگر سوالی در این زمینه ذهن شما را به خود مشغول کرده می توانید به بخش تماس با ما مراجعه کنید. تا کارشناسان کانکس لند اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. و راهنمایی های دقیقی را برای خرید کانکس ها، ارائه دهند. البته در ادامه شما را با انواع کانکس های موجود آشنا خواهیم کرد.

اهمیت این دسته بندی و تقسیم گونه های متفاوت آن به دلیل روشن شدن تفاوت در امکانات و به خصوص قیمت هرکدام می باشد. تا بتوان هر سازه را در دسته خود مورد ارزیابی قرار داده و با همتای خود مقایسه کرد. شاید یکی از دلایلی که بر آن شدیم تا این مطلب را بنویسیم نیز همین موضوع باشد. زیرا به شخصه بارها شاهد آن بوده ام که خریداران با دفتر فروش کانکس لند ارتباط برقرار کرده اند. و فقط ابعاد مورد نیاز خود را بازگو کرده و بدون در نظر گرفتن شرایط و کاربرد کانکس خواستار استعلام قیمت آن هستند.

این امر موجب شده به طور مثال شخصی که یک کانکس مطبوعاتی با امکانات مختص آن را می خواسته، قیمت یک کانکس کارگاهی را با همان ابعاد گرفته است. و یا موارد مشابه دیگری که باعث ایجاد مشکلات و گاها گمراهی خریداران کانکس‌ می شود. از این رو در ادامه این مطلب انواع این کانکس‌ ها را به 4 دسته کلی تقسیم کرده و بطور مختصر توضیحاتی درباره امکانات و شرایط هرکدام ارائه کرده ایم.

انواع کانکس مسکونی

این سازه تمامی انواع کانکس مسکونی، کانکس ویلایی و خانه های پیش ساخته را شامل می شود و مهمترین ویژگی آنها نسبت به سازه های دیگر این است که دارای امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی و حمام، اتاق خواب و آشپز خانه میباشند. که بنا به نوع پلان و متراژ امکان دارد دارای دو یا چند اتاق خواب با کمد دیواری، فضای نهارخوری و پذیرایی بزرگ نیز باشد.

در تولید این نوع سازه مسائلی مانند دوام و پایداری، امنیت در برابر سرقت، زیبایی ظاهری، چیدمان فضای داخلی و ترکیب مناسب فضاها در کنار یکدیگر جز مهمترین نکات میباشد. که در جای خود باید هرکدام یک به یک برسی و تمهیداتی برای هریک در نظر گرفته شود. این نوع کانکس با نام خانه های قابل حمل و ویلا های متحرک نیز شناخته می شوند و از قابلیت های مهم و شاخص آنها قابلیت جابجایی آنها از محلی به محل دیگر میباشد. یعنی بجای اسباب کشی خانه را با تمام وسایل داخلش جابجا میکنند.

انواع کانکس خدمات شهری

این سازه نیز یکی از انواع کانکس بشمار می رود. که برای ارائه خدمات به شهروندان و یا مراجعین و یا فروشندگان در یک مجموعه بکار می رود. و خود دارای تقسیم بندی و انواع گوناگون با امکانات متفاوتی می باشد. که مهمترین آنها کانکس فروشگاهی، کانکس فست فود، گیت حراستی، کانکس کافی شاپ، ایستگاه اتوبوس، کانکس ایستگاه دوچرخه، کانکس عابر بانک و اینگونه سازه ها میباشند. که توسط کانکس لند طراحی و تولید می شوند.

این کانکس همانگونه که از نام هر یک بر می آید، دارای شرایط و امکانات و ابعاد متفاوتی نسبت به یکدیگر می باشند و حتی در ساخت آنها نیز از مصالح های متفاوتی استفاده می شود. اما نکته مشترک همه آنها شاید این باشد که برای استفاده در مکان های عمومی و فضای شهری طراحی و تولید شده اند. و حتما در زمان طراحی به هماهنگی بهتر آنها با مبلمان شهری و برندها و مسایل اینچنینی توجه ویژه ای شده است. خرید کانکس خدمات شهری معمولا از طرف شهرداری ها یا مجموعه های توریستی صورت می گیرد و افراد شخصی کمتر به سراغ آن میروند. چرا که کاربری عمومی داشته که معمولا غیر انتفاعی نیز می باشد.

انواع کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی یکی از انواع کانکس می باشد که برای استفاده در کارگاه های ساختمانی و عمرانی کاربرد دارد و برای اسکان پرسنل در ساعات کاری و یا کارگران و نیرو هایی که شب در محل کارگاه می خوابند کاربرد دارد. کانکس کارگری، اسکان کارگاهی نیز در همین دسته قرار میگیرند که معمولا ساده ترین نوع سازه های پیش ساخته بوده و بصورت سالن خالی می باشد.

گاها در آنها میز و صندلی برای غذا خوری نیروها و یا تخت خواب برای استراحت شبانه قرار می دهند. از لحاظ قیمت نیز این نوع از سازه های پیش ساخته ارزانترین آنها می باشند. زیرا خریدار پس از اتمام پروژه خود دیگر نیازی به آنها ندارد و در واقع زمان استفاده از آنها یک دوره چند ماهه یا حداکثر دو یا سه ساله میباشد که با اتمام پروژه به پایان می رسد.

انواع کانکس اداری

کانکس اداری یا مدیریتی نیز دسته دیگری از انواع کانکس می باشد که برای مدیریت پروژه ها یا اتاق جلسه و کنفرانس و یا سالن گردهمایی کاربرد دارد. معمولا ابعاد این سازه ها نسبت به گونه های دیگر بزرگتر بوده و گاها بصورت سازه های بزرگ ساندویچ پانل در محل اجرا میشوند. و مانند یک دفتر اداری با اتاق بندی های گوناگون عمل می کند.

حتی ممکن است فضای برای استراحت کارکنان در هنگام شب نیز داشته باشد. البته ابعاد های بزرگ آنها قابلیت جابجایی نداشته و برای جابجایی آنها باید دمونتاژ و مجددا در محل جدید مونتاژ شود. کانکس اداری از جهات مختلفی مورد برسی قرار می گیرد و تعاریف متفاوتی از آن در صنعت پیش ساختگی شده است. که گاها به دفاتر دو طبقه نیز اشاره دارد. اما به صورت ساده میتوان گفت فضایی اداری که میتواند مدیریتی یا دفتر فروش باشد. با هر ابعاد و شکل ظاهری را شامل میگردد.

انواع کانکس سفارشی

این دسته شامل مواردی می شود که خریدار به دنبال طرحی جدید با قابلیت های اختصاصی بوده که می بایست به صورت ویژه بر روی آن کار شود. کانکس سفارشی معمولا دارای کاربری های لوکس و فروشگاهی بوده اما بعضا نیز برای کاربرد های صنعتی و دستگاه های خاص نیز سفارش داده می شود. این کانکس ها با عبور از مراحل طراحی و فیلتر های آنالیز فنی به مرحله اجرا رسیده و معمولا به صورت از پیش ساخته شده نمی باشند.

کانکس فروشگاهی

از این کانکس ها برای استفاده در بازار موقت، نمایشگاه ها، مراکز فروش میوه و تره بار و… استفاده می شود. همچنین در مدارس هم میتوان برای فروش تغذیه به دانش آموزان از این کانکس استفاده نمود. در بازارچه های موقت نیز به عنوان یک غرفه فروش از این کانکس ها استفاده می گردد. این دسته از کانکس ها به عنوان کانکس های ارزان شناخته میشوند و بسیار شبیه به کانتینر هستند.

کانکس فروشگاهی می توانند در ابعاد مختلفی از جمله چند ضلعی و با مصالح مختلفی از جمله شیشه، فایبرگلاس، به ‌صورت ساخت در محل مورد استفاده قرار بگیرند. جالب اینجاست که به راحتی میتوان این دسته از کانکس را با کمک پیچ و مهره به یکدیگر متصل کرد. همچنین وجود مواردی همچون کپسول آتش نشانی، سیستم تهویه، سینک ظرفشویی، ویترین، وسایل گرمایشی و سرمایشی و… ضروری است.

کانکس مدرسه

اگر سری به استان کرمانشاه و شهر سرپل ذهاب بزنید. مطمئنا با کانکس مدرسه روبرو خواهید شد. کانکس که در راستای تعلیم و آموزش مورد استفاده قرار می گیرند. این کانکس نه تنها برای مناطقی که به واسطه سیل یا زلزله دچار تخریب شده اند مورد استفاده قرار میگیرد، بلکه برای مناطق روستایی و عشایری و البته مناطق محروم، مدارسی را به وجود می آورند. این دسته از کانکس می تواند با تعداد کلاس های مختلف و همچنین ابعاد متفاوت طراحی و تولید شوند. از ساختاری دو لایه برخوردارند و در بین دو لایه آن معمولا از عایق حرارتی و صدا استفاده میشود.

کانکس سرویس بهداشتی

محال است کانکس سرویس بهداشتی را ندیده و یا از آن استفاده نکرده باشید. این نوع از کانکس را میتوان از جمله پرکاربردترین کانکس موجود در بازار دانست. به راحتی می توانید آن را در مناطق مختلف مانند معابر عمومی شهر، مساجد، پارکها، ساختمان های نیمه کاره، دانشگاه، بین راه شهرها و… مشاهده کنید. در این مطلب به طور کامل در رابطه با انواع کانکس و کاربرد هرکدام از آنها آشنایی کاملی پیدا کردید.

حال میدانید که کدام یک از کانکس موجود در بازار می تواند نیاز شما را برآورده سازد. با این حال اگر سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، توصیه می کنیم به بخش تماس با ما مراجعه کنید. تا کارشناسان کانکس لند اطلاعات کاملی در رابطه با کانکس موجود خدمت شما ارائه دهند و راهنمایی های دقیقی را در رابطه با خرید و نحوه شناخت هرکدام به شما گزارش دهند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت کانکس لند در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب تولیدات خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته، کانکس ویلایی، ویلای پیش ساخته، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس فروشگاهی، کانکس چرخدار، کانکس نگهبانی, کانکس کارگاهی و کارگری، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس دو قلو و چند قلو، کانکس دو طبقه، کانکس، کانکس کامپوزیت و انواع کانکس دست دوم ارائه می دهد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به گروه صنعتی کانکس لند میباشد