تهران اندیشه فاز 4

دسته بندی ها

تاسیسات کانکس

تاسیسات کانکس

تاسیسات کانکس

تاسیسات کانکس دسته بندی های مختلفی دارد. این دسته بندی ها به دلیل مجزا بودن عملکرد هر کدام است و از نظر فنی نیز باید به صورت جدا گانه برسی و نقشه کشی شود. کانکس لند برای هر بخش از این تاسیسات محاسبات تخصصی انجام داده است. و بعد از طراحی نقشه های فنی توسط مهندس تاسیسات کانکس لند آن را برای اجرا در سازه های پیش ساخته به کار می گیرد. در ادامه توضیح مختصری درباره شیوه کار و تاسیسات کانکس می باشد.

تاسیسات الکتریکی

تاسیسات کانکس که در نوع آن کاربرد دارد نوع تاسیسات الکتریکی است که به صورت ساده شامل سیم کشی برق و نصب کلید پریز، فیوز مینیاتوری، چراغ های روشنایی داخلی و خارجی است. این کار در اکثر مواقع جهت دسترسی راحت تر به مدار جهت انجام تغییرات یا تعمیرات به صورت روکار و از طریق داکت مخصوص کابل برق انجام می گردد. به صورت عمومی در کانکس‌ های معمولی از کابل نمره 2/5 جهت هدایت برق استفاده می شود.

اما در موارد خاص که در کاربری های صنعتی مورد استفاده قرار میگیرد. از کابل نمره 4 یا 6 نیز استفاده میشود. اگر سیم کشی سازه به صورت توکار باشد، باید از لوله های مخصوص هدایت کابل در آن استفاده شود. تا موجب اتصال مستقیم کابل با اسکلت کانکس‌ نشود. همچنین برای دستگاه های پر مصرف مانند کولر گازی می بایست مسیر مجزا به همراه فیوز مینیاتوری مجزا تعبیه شود. که همه این موارد در نقشه تاسیسات کانکس آورده میشود. محل کلید پریز، سیم کشی تلفن و آنتن نیز می بایست در این نقشه مشخص شده باشد.

تاسیسات گرمایشی

سیستم سرمایش و گرمایش داخل کانکس درواقع بسته به نوع انرژی که در دسترس است. متفاوت بوده و ممکن است برای این منظور از بخاری های گاز سوز یا سیستم رادیاتور با پکیج استفاده شود. و یا در صورت نبود گاز از هیترهای برقی و آبگرمکن برقی گرمایش مورد نیاز را تامین نمود. تاسیسات گرمایشی در هنگام خرید کانکس باید در نقشه های اولیه مشخص و محل قرار گیری هرکدام تعیین گردیده باشد. همچنین مسیر رفت و برگشت هرکدام نیز مشخص شده باشد. برای ایجاد سرمایش نیز از انواع کولر اسپیلت یا کولرهای آبی پوشالی می توان استفاده کرد.

لوله کشی کانکس

این بخش از تاسیسات کانکس شامل لوله کشی آب سرد و گرم، نصب شیر آلات، ورودی آب و خروجی فاضلاب است. که در نوع های سرویس یا آبدارخانه دار مورد استفاده قرار میگیرد. سیستم لوله کشی هم میتواند به صورت روکار و هم به صورت توکار اجرا شود. که بنا به درخواست یکی از این روش برگزیده می گردد.

مهمترین نکات در تاسیسات کانکس استفاده از لوله های پلیمری استاندارد، انتخاب کوتاه و مناسب مسیر برای عبور لوله ها، نصب صحیح شیر آلات میباشد. بهتر است برای عملکرد صحیح تر و کاهش مسیرهای رفت و آمد لوله ها، بخش های تاسیساتی مانند آبدار خانه، سرویس و حمام در نزدیکی یکدیگر طراحی شود. که هم مسیر آنها نسبت به آبگرمکن تقسیم شده و هم ورودی یا خروجی فاضلاب در یک محل متمرکز گردد.

تاسیسات کانکس ویلایی

تاسیسات کانکس ویلایی به چهار بخش اصلی لوله کشی، گرمایشی، سرمایشی و الکتریکی تقسیم میشود. که در بخش قبلی توضیحاتی در باره آنها ارائه گردیده و برای فراهم آمدن امکانات آسایشی زندگی انسان درون یک سازه یا بنا در زندگی امروزی اجباری میباشد. در مورد این نوع سازه برخی از تاسیسات به خارج از فضای داخلی مربوط میباشد که می بایست یک هماهنگی بین آنها از قبل ایجاد گردد.

از جمله این موارد محل حفر چاه فاضلاب به گونه ای نزدیک به سیستم لوله کشی، ارتفاع کرسی چینی سازه از سطح زمین و همچنین مواردی مانند مخزن ذخیره آب نیز می بایست مورد برسی قرار گیرد تا تمامی اجزا به گونه ای هماهنگ با یکدیگر کار کنند. همچنین در تاسیسات کانکس ویلایی لحاظ نمودن شرایط آب و هوایی منطقه نیز اهمیت دارد. چرا که با توجه به آن می توان نوع عایق بندی جداره ها و تعیین نوع سیستم سرمایش و گرمایش آن را مشخص نمود.

به طور مثال در مناطق مرطوب شمالی نمیتوان از کولر آبی به منظور ایجاد خنکی در فصل تابستان به دلیل رطوبت بالای موجود در هوا استفاده کرد و حتما می بایست از کولر اسپلیت های گازی برای این منظور استفاده شود. امروزه به دلیل استقبال مردم از این نوع کانکس ها شاهد عرضه انواع دو طبقه این کانکس ها نیز به بازار هستیم که این نوع کانکس ها هیچگونه تفاوتی با یک کانکس نداشته و زیبایی منحصر به فردی نیز خواهند داشت. فضاهای آن نیز نسبت به سایر انواع کانکس بیشتر بوده و به همین دلیل زندگی راحتی در داخل آن خواهید داشت.

کانکس های خاص

کلیت مطلب و موارد مربوط به تاسیسات کانکس با کاربری های مسکونی و اداری و همچنین کارگاهی مانند نمونه هایی که در بالا توضیح داده شد می باشد. اما نمونه های کم کاربرد تری از کانکس وجود دارند. که از نظر تاسیسات با موارد نام برده شده تفاوت های زیادی دارند و نیازمند کارشناسی تخصصی برای انجام آنها می باشد. که از مهمترین آنها میتوان به کانکس اتاق تمیز یا همان کانکس کلین روم، کانکس گرم خانه توتون و تنباکو، کانکس سردخانه، کانکس سایلنت و اینچنین مواردی اشاره کرد. که از پایه دارای جزئیات و تاسیسات اختصاصی و متفاوتی می باشند. در صورتی که نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در این موارد هستید با کانکس لند تماس حاصل فرمایید تا شما را به بخش فنی مهندسی ارتباط دهند.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت کانکس لند در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب تولیدات خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته، کانکس ویلایی، ویلای پیش ساخته، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس فروشگاهی، کانکس چرخدار، کانکس نگهبانی, کانکس کارگاهی و کارگری، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس دو قلو و چند قلو، کانکس دو طبقه، کانکس، کانکس کامپوزیت و انواع کانکس دست دوم ارائه می دهد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به گروه صنعتی کانکس لند میباشد