تهران اندیشه فاز 4

دسته بندی ها

ساخت کانکس

ساخت کانکس

ساخت کانکس

ساخت کانکس و فرآیندی که طی آن یک سازه پیش ساخته تولید می شود موضوع این مطلب از کانکس لند می باشد. روش ساخت آن ها تقریبا با هم یکسان بوده و مراحل خاص خود را دارد. برای مثال مراحل ساخت کانکس ویلایی با کانکس مسکونی تقریبا شبیه به هم می باشد. مهمترین موضوع در روش ساخت کانکس و تولید کانکس نظر مشتریان است. در روش ساخت کانکس برای عایق بندی سقف و دیواره از ساندویچ پانل استفاده می کنند. فضای داخلی کانکس نیز متناسب با نیاز و سلیقه مشتریان طراحی خواهد شد.

ایجاد اسکلت و شاسی کانکس

  • ایجاد بدنه کانکس با توجه به کاربرد آن
  • ضد زنگ کردن کانکس
  • عایق کردن لایه های کانکس (پلاستوفوم، پلی اورتان، پشم سنگ، پلی استایرن).
  • طراحی و نصب پوشش خارجی با توجه به سلیقه مشتری در طرح ها و رنگ های گوناگون.
  • ایجاد پوشش داخلی و کف پوش (PVC، پلی فوم) در طرح ها و رنگ های مختلف و متناسب با سلیقه مشتری.
  • نصب اجزای داخلی کانکس مانند آشپزخانه، سرویس بهداشتی، اتاق خواب و … برحسب کارایی و نیاز مشتری.
  • برق کشی و لوله کشی و نصب درب، پنجره، چرخ و … در صورت نیاز.

سفارش ساخت کانکس

در این مرحله که در واقع با اولین تماس خریدار شروع می شود. مشاوران کانکس لند پس از دریافت درخواست های ایشان و برسی نیازهای اصلی ترتیب یک جلسه حضوری را با ایشان میدهند. در جلسه حضوری پیشنهادهای خود را به خدیدار ارائه کرده و در باره کمیت و کیفت های مورد نیاز در کانکس صحبت هایی به میان می آید. اگر در این مرحله نمونه های موجود و طرح های از پیش آماده شده جوابگوی نیاز ایشان باشد که کار تمام است. اما در صورتی که این اتفاق نیفتد سفارش کانکس ایشان به مرحله طراحی اختصاصی ارجاع داده می شود.

طراحی ساخت کانکس

این مرحله با توجه به اطلاعات به دست آمده از صحبت های خریدار و نیازهای ایشان از کانکس مورد در خواست خود صورت میگیرد و به گونه ای طراحی کانکس مرحله پیش تولید بحساب می آید. این امر توسط مهندسین طراح کانکس لند با نرم افزارهای کامپیوتری و در دو بخش طراحی دو بعدی و سه بعدی انجام میگیرد. که پس از تایید طرح سه بعدی کانکس توسط خریدار، نقشه های دو بعدی و دیتیل های فنی آن نیز ترسیم و در قالب یک لوح فشرده یا پروپوزال ارائه میگردد.

تولید کانکس

در این مرحله نقشه ها و طرح ها توسط خریدار تایید شده و با ضمیمه دستور ساخت به سالن تولید ارجاع داده می شود. مدیر تولید کانکس لند پس از برسی نقشه ها دستور ساخت را امضا و ناظر و مجریان تولید کانکس را مشخص می کند. هر سازه دارای یک ناظر یا سرپرست تولید به همراه تیم مجری و تکنسین های فنی است. که تحت نظارت و امرو او به ساخت و تولید سازه مطابق با نقشه های فنی می کنند.

اسکلت کانکس

این مرحله در واقع ساخت استراکچر و استخوان بندی اصلی کانکس بوده که به آن اسکلت کانکس میگویند. این بخش بیشتر شامل عملیات برش کاری و جوش کاری آهن آلات و اتصال آنها مطابق نقشه های اجرایی ترسیم شده میباشد. خود اسکلت از دو بخش اصلی با نام های شاسی و استراکچر تشکیل شده که معمولا شاسی از تیر آهن و استراکچر از نوع پروفیل های آهنی میباشد.

البته در موارد کمی نیز ممکن است از نبشی و ناودانی نیز در اسکلت استفاده شود. تمامی موارد مهم مصل تعداد قیدها و محل قرار گیری آنها به همراه نحوه قرار گیری شاسی و اتصال تیر آهن ها در نقشه مشخص و مجریان باید بر همان اساس کار را اجرا کنند. پس از اتمام اسکلت کانکس و تایید مدیر تولید کانکس برای مقاوم سازی در برابر فرسایش آغشته به ضد زنگ میگردد. به طوری که تمامی قیدهای اصلی، فرعی و اتصالات آن را پوشش دهد. البته نا گفته نماند تمامی اسکلت ها به این گونه نیست. و بعضا به صورت پیچ و مهره ای یا دارای جزییات اختصاصی است. که از حالت روتین خارج است و در چنین مواردی نظارت بر عهده شخص طراح خواهد بود.

تزیین کانکس

این مرحله مانند مرحله نازک کاری در ساختمان بوده که به تزیین کانکس معروف است. این بخش نوبت نصب درب ها و پنجره ها، پوشش داخلی و خارجی سازه، عایق بندی و درزگیری، اجرای کف و کفپوش، سیم کشی و نصب چراغ های داخلی و خارجی، نصب کلید و پریزها، و بسیاری از جزییات و تزیینات دیگر میباشد. در برخی کانکس ها که نیاز به تجهیز کردن آنها است. مانند نوع فست فود یا کافی شاپ، تجهیزات آنها نیز در این مرحله نصب و اگر کانکس دارای سرویس بهداشتی و آشپزخانه باشد نیز مراحل لوله کشی و نصب شیرآلات و دیگر متعلقات آنها نیز انجام میگیرد.

رنگ آمیزی ساخت کانکس

البته باید گفت که تمامی سازه ها نیاز به رنگ آمیزی ندارند. و برخی مانند نوع کامپوزیت که خود از پنل های پیش رنگ شده آلومینیومی ساخته میشود، جز این دسته از کار می باشد. و یا در برخی موارد رنگ آمیزی کانکس شامل رنگ قسمت هایی می باشد که قید های اسکلت در نما مشخص است. که در مراحل ساخت کانکس به این نوع سازه استراکچر اکسپوز گفته می شود. در برخی موارد نیز رنگ آمیزی در جلا دادن به نمای خارجی است. که این مورد مختص سازه هایی می باشد که در نمای آنها از چوب استفاده میشود. و در نهایت برای مقاوم سازی و زیبایی بیشر نمای کار چوب ها را با مواد مختلفی جلا می دهند.

ساخت و تحویل کانکس

در این بخش ساخت کانکس به پایان رسیده و کار آماده تحویل به مشتری می باشد. در بیش از 90 درصد مواقع تحویل درب کارخانه است و خریدار خود سازه را به محل مورد نظر حمل خواهد کرد. اما در برخی موارد به خصوص در مورد کانکس ویلایی که دارای ابعاد بزرگ بوده و یا به صورت کانکس دو قلو یا کانکس چند قلو ساخته شده است.

می بایست از طرف تولید کننده تکنسین های فنی جهت نصب کانکس در محل مورد نظر خریدار ارسال گردد که این موارد در ابتدای امر و در هنگام قرارداد فروش مشخص و مراتب آن در فاکتور آمده است. در چنین مواردی سازنده باید در محل خریدار حاضر و سازه را در محل نصب و به ایشان تحویل دهد. اما همانگونه که پیشتر اشاره شد، در اکثر مواقع ابعاد کانکس به نحوی است که نیاز به مرحله نصب در محل نداشته و شخص خریدار به راحتی آن را به محل مورد نظر خود حمل و بر روی سطح قرار میدهد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت کانکس لند در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب تولیدات خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته، کانکس ویلایی، ویلای پیش ساخته، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس فروشگاهی، کانکس چرخدار، کانکس نگهبانی, کانکس کارگاهی و کارگری، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس دو قلو و چند قلو، کانکس دو طبقه، کانکس، کانکس کامپوزیت و انواع کانکس دست دوم ارائه می دهد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به گروه صنعتی کانکس لند میباشد