تهران اندیشه فاز 4

دسته بندی ها

طراحی 3D کانکس

طراحی 3D کانکس

طراحی 3D کانکس

طراحی 3D کانکس شرکت کانکس لند به صورت سه بعدی و دو بعدی یک محصول جدید و بررسی فاکتورهای مهم برای ساخت بی عیب و نقص آن میباشد. برای این منظور تیمی متشکل از مهندسین معمار و طراح صنعتی شرکت کانکس لند با داشتن دانش فنی در امر پیش ساختگی را گرد هم آورده تا بتوانیم طراحی اختصاصی و منحصر بفردی از انواع کانکس و سازه های پیش ساخته را به مشتریان خود ارائه دهیم. در ادامه نکات اصلی و مراحل این کار به صورت کامل آورده شده و شما مشتریان عزیز میتوانید از آن استفاده فرمایید.

طراحی کانکس به صورت دو بعدی و سه بعدی

هدف اصلی از این کار خلق محصولی جدید و کارآمد میباشد. چون که محصولاتی که به صورت تیپ و یک نواخت تولید میشوند. نیازی به طراحی اختصاصی و منحصر به فرد نداشته و بارها امتحان خود را در طی سالیان پس داده اند. اما در بسیاری از موارد مشتری که میخواهد سازه ای اختصاصی و منحصر بفرد یا همان کانکس مد نظر خود رو مطابق علایق و یا مجموعه کاری خود داشته باشد. اما در هر زمینه ای نو آوری با آزمون و خطا هایی همراه است که طراحی 3D کانکس توسط متخصصین شرکت کانکس لند این قابلیت را در اختیار ما میگذارد. که قبل از اقدام به ساخت آن بتوانیم تمامی جوانب کار را برسی و برای تولید آن یک برنامه مشخص و جدول زمانبندی درست کنیم.

بسیاری از مشکلات در همین مرحله بررسی و آنالیز طرح مشخص شده و پس از درست کردن برطرف می شود. چرا که اگر این مشکلات درست و به موقع مورد ارزیابی قرار نگیرند در مرحله اجرا با مشکلات متفاوتی رو برو خواهیم شد که باعث هدر رفتن زمان همرا ه می گردد و در نهایت محصولی نا کارآمد با ناراضیتی مشتری و با هزینه های تولید بالا خروجی این سیستم خواهد شد.

طراحی 3D کانکس شرکت کانکس لند

این روش توسط کامپیوترهای قدرتمند شرکت کانکس لند و با نرم افزار های اوریجینال این کار مانند revit و 3dmax و rino انجام میشود. که تا حد زیادی خروجی آنها نزدیک به واقعیت بوده و از تمامی زوایا میتوان کار را مورد ارزیابی قرار داد. این روش به طراحی 3D کانکس و در برخی موارد کانکس 3d نیز شهرت دارد. که در واقع اصطلاح 3d برگرفته از کلمه انگلیسی 3dimention به معنی سه بعد میباشد.

همانگونه که میدانید چشم انسان در برخورد با یک جسم سه بعد اصلی آن را مورد پردازش قرار می دهد که در روش طراحی سه بعدی کانکس نیز از همین متد الگوبرداری شده و میتوان گفت یک سازه را ابتدا در کامپیوتر ساخته و تمامی جزئیات آن از قبیل فرم، رنگ، محل قرار گیری درب و پنجره ها، ابعاد و تنایبات را میتوان در این روش ارزیابی کرد. در این روش شرکت کانکس لند تمامی رضایت مشتری ایجاد و کار با هزینه های تولیدی بهینه ایجاد می گردد.

طراحی دو بعدی کانکس کانکس لند

پس از عبور از مرحله طراحی 3D کانکس حجم به مرحله طراحی دو بعدی کانکس شرکت کانکس لند میرسیم. که در واقع شامل نقشه های اجرایی و جزیات فنی کانکس میباشد. در طراحی دو بعدی کانکس که آن نیز در اکثر مواقع با کامپیوتر و نرم افزار های مخصوص این کار صورت میگیرد. به جزئیات فنی کار کانکس پرداخته میشود. و خروجی آن شامل اطلاعاتی نظیر نقشه های اجرایی، نقشه های تاسیسات، جزِيیات  فنی درب ها و پنجره ها، پلان و نماهای جانبی کانکس میباشد که برای ساخت آن الزامی بوده. و بدون آنها نمیتوان نحوه قرار گیری قطعات در کنار یکدیگر را مشخص نمود.

اصول طراحی کانکس شرکت کانکس لند

اگر شما به تازگی قصد ورود به زمینه 3D کانکس کاری را دارید. و فارق التحصیل از رشته های مهندسی بوده و دانش فنی کار را دارید. باید در شروع کار به شما بگوئیم که طراحی کانکس یک فرآیند است نه یک عمل. معنی این جمله این است که برای دست یابی به یک طرح خوب و کار آمد نیاز است که ابتدا طرح های اولیه زده و طرح بارها و بارها مورد بازبینی قرار گیرد. تا نتیجه از هر لحاظ بی نقص باشد. معمولاً در ابتدای راه نیاز به بازبینی های زیاد داشته. اما با بالا رفتن تجربه در این کار معمولاً مراحل ادیت کمتر میشود.

مسابقه طراحی کانکس شرکت کانکس لند

برای اینکه بتوان از ایده های جدید تر و خلاقانه ای که دانشجویان و تمامی فارغ التحصیلان رشته های مهندسی در زمینه طراحی کانکس دارند استفاده کرد. و در واقع یک پتانسیل خفته را بیدار نمود. گروه مهندسین شرکت کانکس لند قصد برگزاری یک فراخوان عمومی با نام مسابقه طراحی  3D کانکس را دارد که این گزینه همچنان در حال برسی بوده و به محض آماده شدن اطلاع رسانی عمومی خواهد شد. متقاضیان ایده ها و طرحهای خود را در مسابقه شرکت داده و ایده های برتر که توسط داوران و صاحب نظران برگزیده میشوند. جوایز ارزنده ای دریافت خواهند کرد.

سوالات متداول درباره طراحی کانکس

آیا اگر شخصی فقط طرح کانکس را بخواهد و فعلا تصمیم به ساخت آن نداشته باشد یا خود بخواهد آن را اجرا کند کانکس لند برای این فرد طراحی انجام میدهد؟ بله، خیلی وقت ها کسانی که هنوز در مرحله نوشتن طرح توجیهی برای راه اندازی کسب و کار خود را دارند. که در آن نیاز به خرید کانکس هایی خاص دارند. و از طرفی برای گرفتن اعتبارات از بانکها نیاز به طرح کانکس است. به ما مراجعه کرده و طراحی کانکس برایشان انجام میگیرد.

آیا گروه مهندسین شرکت کانکس لند برای همکاران خود نیز طراحی 3D کانکس انجام می دهد؟

بله همکاران ما که دارای شغل های مشابه و موازی با کانکس لند باشند نیز با مراجعه به دفتر کانکس لند و بیان نیازهای خود میتوانند سفارش یک طراحی کانکس بدهند تا مهندسین ما درخواست و نیازهای ایشان را برسی کرده و طرحی مطابق خواسته آنها ارائه کنند. و این مورد بارها در سال های گذشته اتفاق افتاده است. گروه مهندسین کانکس لند به طور تخصصی بر روی پروژه سازه پیش ساخته و طراحی کانکس کار میکند. و مشتریان این نوع خدمات گاهاً شخصیت هایی حقیقی و گاهاً حقوقی و یا همکاران و تولید کنندگان کانکس میباشند.

برای طراحی 3D کانکس چقدر زمان لازم است؟

حدود 3 روز زمان برای ایده پردازی و اتوود های اولیه، دو روز زمان برای ترسیم نقشه ها و نماها به همراه نقشه های کلی کانکس و 4 روز هم برای طراحی سه بعدی کانکس زمان مورد نیاز میباشد. اما این نکته نیز مد نظر قرار گیرد. که این زمان بطور استاندارد و معمول بوده اما در سالهای گذشته برای طراحی کانکس خاص و نوینی زمان طراحی تا چهل روز نیز گاهاً پیش آمده است. اما در نود درصد مواقع مراحل طراحی در یک هفته به اتمام رسیده و برای تائید به کارفرما ارسال میگردد. و در صورت نیاز به ادیت نیز سه روز زمان برای اصلاحات طرح مورد نیاز بوده و بعد از آن طرح بسته و به واحد تولید ارجا داده می شود.

آیا تمامی طرح های 3D کانکس ارائه شده قابل اجرا هستند؟

تمامی طرح هایی که کانکس لند طراح آن باشد قابل اجرا بوده و اما اگر منظور طرح هایی است که از اینترنت و یا سایت های خارجی دانلود کرده اید باید این گونه طرح ها توسط گروه مهندسین شرکت کانکس لند آنالیز و اگر قابل اجرا نباشد طرح آن مورد اصلاح قرار گیرد.

آیا بعد از طراحی 3D کانکس قیمت اجرای کانکس مشخص می شود؟

بله، دو روش در زمان طراحی کانکس وجود دارد. یکی این که کارفرما قیمت را با عدد مشخص کرده و خواستار این است که طرح نهایی از سقف این عدد بالا تر نرود که خب در هنگام طراحی می بایست این نکته لحاظ گردد. اما در روش دوم دست طراح باز بوده و بدون در نظر گرفتن هزینه های اجرا فقط به بهترین و زیباترین طراحی 3D کانکس فکر میکند. و بعد از اتمام مراحل طراحی قیمت آن با توجه به ابعاد و مشخصات فنی تعیین میگردد.

در این روش نیز اگر هزینه ها خیلی بالا باشد. شروع به بهینه سازی هزینه های اجرا کرده و سعی میشود. حتی المقدور به طرح کلی آسیبی وارد نشود. اما کمی هزینه ها کاهش یافته که کارفرما توان خرید و یا ساخت آن را داشته باشد. در بسیاری از این بهینه سازی هزینه ها خود کارفرما نیز نظراتش را بیان و کانکس لند نیز به عنوان مشاور در کنار کارفرما حضور دارد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت کانکس لند در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب تولیدات خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته، کانکس ویلایی، ویلای پیش ساخته، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس فروشگاهی، کانکس چرخدار، کانکس نگهبانی, کانکس کارگاهی و کارگری، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس دو قلو و چند قلو، کانکس دو طبقه، کانکس، کانکس کامپوزیت و انواع کانکس دست دوم ارائه می دهد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به گروه صنعتی کانکس لند میباشد