تهران اندیشه فاز 4

دسته بندی ها

معایب کانکس

معایب کانکس

معایب کانکس

ما به معایب کانکس و سازه پیش ساخته صادقانه اشاره میکنیم. هیچ چیز به صورت مطلق نیست و همه چیز نسبی است. پس با در نظر گرفتن این موضوع در ارتباط با کانکس و خانه پیش ساخته نیز این چنین می باشد.

شرکت کانکس لند نسبت به موضوع بی طرفانه نگاه میکند. و خریداران و مخاطبان در امر خرید خانه پیش ساخته و کانکس این حق را دارند که از منابع بی طرف نسبت به این موضوع کسب آگاهی کنند. و معایب کانکس را کاملاً ارزیابی کنند. ما میکوشیم در این امرعادل باشیم. زیرا که هر چیزی که دارای مزیت و کیفیت است، دارای نواقص و ضعف هایی نیز می باشد و سعی کردیم که با کوشش و اندیشه مضاعف این امر را به حداقل برسانیم.

کانکس نیز دارای معایبی است و این امر ممکن است در تمام سازه ها وجود داشته باشد. به طور مثال در کانکس ویلایی، کانکس نگهبانی، کانکس فروشگاهی، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس کارگاهی ، کانکس سرویس بهداشتی و …

مهم ترین موردی که همیشه با آن روبرو بودیم جابجایی کانکس در ابعاد دلخواه است. به علت محدودیت حمل و نقل و ترافیک در کشور عزیزمان ایران حمل کانکس وابسته به قانون و مقررات رانندگی است. مثلا کانکس ویلایی بزرگ را نمیتوان در ابعاد بزرگ جابجا نمود و میبایستی آنها را به صورت چندتکه (مدولار) اجرا و در محل مورد نظر نصب نمود.

موضوع دیگری که در موضوع شکل معایب به چشم میخورد، عدم محدودیت فرم دهی در اجرای کانکس فرمینگ است که به لحاظ فرم دهی، متریال مورد نیاز یافت نشود یا تکنولوژی آن را در ایران نداشته باشیم. به همین علت مخاطب سعی دارد که فرم دلخواه خود را اجرا نماید. پس گاهی اوقات در خصوص فرم دهی متریال سنتی این قابلیت را داشته باشد ولی متریال که در کانکس و سازه پیش ساخته اجرا میشود. مثل ساندویچ پانل و و ورق که این قابلیت را نداشته باشد.

موضوع دیگری که باعث ضریب کاهش قیمت پس از استفاده و دست دوم شدن است، قیمت کانکس های دست دوم بسیار زیاد است. زیرا که خریدار بعدی قطعاً کانکس را یک کالای بازیافتی می بیند.

لازم به ذکر است که کاهش قیمت بر اساس ضریب سلامت محاسبه می گردد. (30 % تا 20%).

یکی دیگر از مواردی که به عنوان معایب کانکس می بینیم، عدم اجرای شیشه در بدنه کانکس به صورت تماماً قدیمی و بزرگ می باشد. زیرا در هنگام جابجایی کانکس با محدودیت حمل کانکس مذکور شکستن شیشه پنجره کانکس بسیار زیاد است و این خود یک ضعف در کانکس محسوب می شود.

معایب ویلای پیش ساخته

مهمترین مبحثی که حائز اهمیت است در ویلای پیش ساخته عیب و نقص عنوان می شود. این موردی است که نمیتوان با این متد مرتبه سازی کرد و حداکثر تا کانکس دو طبقه یا به صورت دوبلکس قابلیت اجرا را دارا می باشد. موضوع دیگر که ما با آن روبرو بودیم عمر ویلای پیش ساخته است. حداکثر عمر خانه های ویلایی 30 سال می باشد. در صورتی که ماسونری (سنتی) بیشتر عمر کرده و دارای طول عمر بیشتری می باشد.

بیشترین عیب در ویلای پیش ساخته که ما با آن روبرو بودیم، نداشتن سیستم نظارتی از طرف نظام مهندسی کشور است و نظارت کانکس ویلایی از طرف تیم نظارت فنی شرکت بوده و هیچ مجوز از طرف نظام صادر نمی شود و جهت گرفتن جواز نیاز به این در امر این می باشد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت کانکس لند در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب تولیدات خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته، کانکس ویلایی، ویلای پیش ساخته، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس فروشگاهی، کانکس چرخدار، کانکس نگهبانی, کانکس کارگاهی و کارگری، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس دو قلو و چند قلو، کانکس دو طبقه، کانکس، کانکس کامپوزیت و انواع کانکس دست دوم ارائه می دهد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به گروه صنعتی کانکس لند میباشد