تهران اندیشه فاز 4

دسته بندی ها

معماری کانکس

معماری کانکس

معماری کانکس

معماری کانکس یکی از اصول اصلی طراحی و ساخت در سازه های پیش ساخته است. با کانکس لند همراه باشید. هر سازه یا ساختمانی چه از نوع پیش ساخته و چه از نوع سنتی نیاز به یک معمار به عنوان مدیر طراحی دارد. تا با دانش و هنر خود بتواند اثر جدید و بی نقص پدید آورد. در هنر معماری توجه به زیبایی و کارآمدی جز مباحث اصلی و اصول پایه است و هر کدام از این دو در جایگاه خود دارای توضیحات و زیر مجموعه هایی است که به این امر معنی می دهد.

روند معماری کانکس

توجه به زیبایی در معماری کانکس بر گرفته از فرهنگ و تمدن آن جامعه است. چرا که مقوله زیبایی در طراحی امری نسبی بوده و در هر جایگاه و فرهنگی به شکل بومی همان منطقه معنی می شود. به طور واضح تر باید این گونه گفت که نشانه های زیبایی برای هر تمدنی متفاوت است و ساخت و ساز یا سازه های پیش ساخته نیز به دلیل ترکیب شدن با شهر و انسان های درون شهر باید به گونه ای باشند. که در هنگام قرار گیری در همان محل کارآمد و زیبا باشد.

به این روش از طراحی نوع زمینه گرا یا کانتکست چوال گفته می شود. کارآمدی خود در این روش بخشی از زیبایی محسوب می گردد. و صرفا زیبایی ظاهری و تزئینات نمی تواند دلیل بر موفقیت یک طرح معماری کانکس باشد. این موضوع بارها در هنگام برسی سبک کلاسیک و مدرن و حتی پس از مدرن مورد نقد و برسی های گوناگونی قرار گرفته و نظریه پردازان بزرگ نقدهای مختلفی به آن کرده اند. اما آنچه از بازخورد و رفتار مردم از این سازه ها و ساختمان ها به دست آمده است.

به طور یقین بهترین نوع نظریه می باشد که در نهایت همه به اتفاق نظر رسیده اند. که طرحی زیبا است که مطابق با اصول و فرهنگ مردم منطقه بوده و دارای بیشترین کارایی نیز باشد. وگرنه یک طرح فانتزی و خوش تراش که از نظر کارایی دارای ایرادهای فنی باشد، به هیچ عنوان در دسته طراحی های خلاقانه و زیبا قرار نخواهد گرفت و به مانند زائده ای اضافی در میان رفت و آمد شهروندان خواهد بود.

ورود معماران به صنعت کانکس

برای کسانی که می خواهند تازه به این عرصه ورود کنند و در زمینه طراحی معماری کانکس فعالیت خود را شروع کرده اند و به موفقیت های زیادی دست یابند، پیشنهاد می شود حتما مطالعاتی در زمینه تاریخ هنر و سیر تکاملی طراحی معماری و نظریه و نقد های بیان شده توسط صاحب نظران این رشته انجام دهند.

مبانی معماری کانکس

هر کاری در گام نخست دارای مبانی و اصولی است که طراحی کانکس نیز به عنوان یک سازه از این قائده مستثنی نیست و شخص طراح در ابتدا باید با آنها آشنا شود و در روند کار خود آنها را رعایت کند. به طور خلاصه این اصول بسته به تکنیک های اجرایی، رعایت اصول استاندارد در تولید سازه های پیش ساخته است. توجه به کاربری سازه که خود به دلیل تنوع زیاد دارای اهمیت ویژه ای است و در نهایت توجه به محدودیت های موجود در امر جابجایی، مونتاژ و دمونتاژ، نحوه تامین و نگهداری، انجام سرویس و تعمیرات، کاربر پسند بودن و ظاهری شکیل است که برای گام نخست در معماری کانکس باید مورد توجه قرار گیرند.

البته بسیاری از این نکات در مدارس معماری به دانشجویان و هنرجویان این رشته آموخته شده است و فقط باید جهت مطالعات خود را به سمت پیش ساختگی کمی هدفمندتر کنند. تا از پس این کار به خوبی بر آیند و چه بسا نتیجه کار نیز تولید سازه ای مبتکرانه و خلاقانه گردد.

شرکت کانکس لند توسط جناب آقای مهندس سعید همتی تاسیس و بنیان گذاری شد. ایشان در رشته معماری از دانشگاه هنر و معماری فارق التحصیل و با نگاهی نو به صنعت ساختمان وارد حیطه سازه های پیش ساخته و کانکس شدند که با طراحی های مدرن و نو تحولی عظیم در این زمینه ایجاد کردند. که از طراحی های ایشان میتوان به دفتر اداری 144 متری پروژه آرین سازه نمونه کانکس های فروشگاهی، کافه ویونا، دلی مانجو، دوناتو و… پرداخت. و حائز اهمیت است که میتوان پروژه های ویلاهای پیش ساخته طرح A frame باشگاه انقلاب و یا پروژه ویلای پیش ساخته دماوند و یا کردان اشاره کرد.

ما در زمینه ساخت ویلای پیش ساخته مدرن و مدلینگ کردن سازه پیش ساخته جزو اولین برندها در زمینه ساخت خانه های پیش ساخته بودیم. ما کوشیدیم که کیفیت و زیبایی برای ما در اولویت باشد. و با این نگاه سعی به عمل آوردیم. در جلگه همکاران خویش و در سطح و حتی بالاتر قدم برداریم.

تمامی محصولات شرکت کانکس و سازه های پیش ساخته کانکس لند توسط تیم مهندسین معماری و عمران طراحی و اجرا میگردد. و خط مشی روابط عمومی این مجموعه بنا بر اصل مشتری مداری بوده و تمام محصولات تولید شرک کانکس لند زیر نظر واحد کنترل کیفیت بازرسی (QC) تحویل می گردد. از همگی شما جهت حسن انتخابتان کمال تشکر را داریم و دستانتان را به گرمی و با عشق می فشاریم.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

شرکت کانکس لند در سال 1383 متشکل از تیم فنی مهندسی و کارشناسان فروش مجرب تولیدات خود را در زمینه کانکس و ساختمان پیش ساخته، کانکس ویلایی، ویلای پیش ساخته، کانکس مسکونی، کانکس اداری، کانکس فروشگاهی، کانکس چرخدار، کانکس نگهبانی, کانکس کارگاهی و کارگری، کانکس سرویس بهداشتی، کانکس دو قلو و چند قلو، کانکس دو طبقه، کانکس، کانکس کامپوزیت و انواع کانکس دست دوم ارائه می دهد.

شبکه های اجتماعی

© تمامی حقوق وبسایت متعلق به گروه صنعتی کانکس لند میباشد